II Rodzinny Piknik Trzeżwosciowy
Dodane przez Stworek dnia Wrzesień 29 2016 20:50:50
27 sierpnia OSP Przywory Duże poraz drugi wzięła udział w II Rodzinnym Pikniku Trzeźwościowym organizowanym przez Stowarzyszenie Szansa.
W tym roku we wsparcie działalności stowarzyszenia włączyła się również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z naszej jednostki, która specjalnie na tę okazję przygotowała 2 pokazy.
Pierwszym z nich był pokaz fachowego udzielania pierwszej pomocy oraz zabezpieczenia poszkodowanego wg. standardów strażackich.
Drugim pokazem był występ młodych strażaków na scenie, którzy praktycznie w 3 dni nauczyli się skocznego tańca ''belgijka'', aby zaprezentować go właśnie na tym pikniku.
Oprócz pokazów MDP na odwiedzających stoisko strażackie czekały również inne atrakcje. Możliwość sprawdzenia swojej celności przy strącaniu pachołków z wodą, czy przymierzenie strażackiego stroju, to tylko niektóre z nich. Największą popularnością cieszyła się jednak kurtyna wodna oraz działko, w których uczestnicy pikniku mogli się schłodzić w ten gorący dzień.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować Stowarzyszeniu Szansa za zaproszenie i możliwość udziału w tej świetnej imprezie! ;)